Литекс след повече от два месеца записа победа

След повече от два месеца Литекс записа минимална домакинска победа с 1:0 срещу Янтра в мач от XVII кръг във Втора лига. Ловчанлии стигнаха до крайния успех след много спорна дузпа, която бе отсъдена в тяхна полза. Наказателният удар бе реализиран от Иван Митрев.
В 9-ата минута Олег Димитров се озова на стрелкова позиция на границата на наказателното поле, но не уцели вратата, пращайки топката покрай дясната греда.
Гостите отговориха с удар по диагонала на Пламен Кожухаров, който премина високо над напречната греда.
В 19-ата минута Литекс пропусна чудесна възможност да поведе. Иван Иванов изведе прекрасно Добромир Бонев, който се озова сам срещу вратаря. Иван Гошев обаче успя да избие с десния си крак.
Стражът на гостите се справи блестящо и след половин час игра. Бонев нахлу отляво в наказателното поле и подаде към Иван Митрев. Гошев обаче успя да избие с една ръка ток пред голлинията.

В 65-ата минута Литекс поведе. Ловчанлии получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле. Гостите дълго оспорваха решението на главния, което обаче не бе променено. От бялата точка Иван Митрев бе точен за 1:0.

Четвърт час преди края Литекс пропусна да си подпечата победата. Добромир Бонев направи фрапантен пропуск, като от границата на вратарското поле стреля до дясната греда.
Първият точен удар в очертанията на вратата на Литекс бе едва в четвъртата минута на добавеното време на срещата.
Литекс е девети в класирането с 20 точки, а Янтра остава на предпоследно място с едва 9 точки.