Левски спря черната серия, потегли с победа над Монтана! Трима нови дебютираха (ВИДЕО)

Снимка: levski.bg

Левски победи Монтана в мач от XVII кръг на родния футболен елит. На „Герена“ възпитаниците на Славиша Стоянович се наложиха с 2:0. Това бе първи успех за „сините“ в първенството, след четири поредни срещи без такъв.
Три от новите попълнения на столичния гранд направиха своя официален дебют – Звонимир Микулич и Ребин Сулака започнаха като титуляр, докато Начо Монсалве влезе в заключителните секунди на двубоя.
В 6-ата минута Тони Тасев центрира от фал, Стефан Цонков засече с крак от границата на вратарското поле, но покрай лявата греда.
В 12-ата минута ситуацията се повтори почти под индиго. Този път Цонков засече с глава, а топката премина малко над напречната греда.
120 секунди по-късно Левски поведе. Мартин Райнов отне топка в средата на терена и намери Робърта. Нидерландецът от своя страна пусна вляво от себе си на Здравко Димитров. Крилото нахлу в наказателното поле, залъга защитник и прати неспасяемо топката в мрежата за 1:0.

В 47-ата минута Мохамед проби отдясно, след което върна пред наказателното поле. Даске нанесе удар от движение, но право в Макенджиев.
В 50-ата минута Левски удвои аванса си. Робърта проби отдясно и пусна пред наказателното поле за Даске, който от своя страна продължи към Стивън Петков, Последният пък с много прецизен удар намери долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 62-ата минута, след изпълнение на корнер, Сулака стреля със задна ножица. Топката обаче премина над вратата.
5 минути по-късно центриране в наказателното поле намери Билал Бари. Нападателят успя да засече, но доста неточно.