Евро 2020: Дали късметът ще следва Украйна и срещу Англия?

„Стадио Олимпико“ очаква играчите на Украйна и Англия.

Днес са другите две срещи от четвърфиналите на Европейското първенство по футбол.

От 19 часа за място на полуфиналите ще играят

Чехия и Дания.

Срещата е на Олимпийския стадион (на азербайджански: Bakı Milli Stadionu) в Баку, столицата на Азербайджан. Многофункционалния стадион с подвижен покрив е с капацитет за 69 870 зрители и е най-големият стадион в Азербайджан. Съдия ще бъде Бьорн Койперс от Нидерландия. Малко куриозна ситуация при положение, че чехите отстраниха именно Нидерландия на осминафиналите.

Чехия бе един от щастливите трети отбори в групите. Но после отстрани един от фаворите – Нидерландия, и то с 2:0.

Звездата на отбора е нападателят  Патрик Шик, който вече е вкарал 4 гола. И има реален шанс да стане и голмайстор на Евро 2020.

Дания щастливо излезе от групата, само с една, по решаваща при това победа – с 4:1 над прекия конкурент Русия.  След това в осминафиналите срази и Уелс с 4:0.

Каспер Долберг, Йоаким Мехле и Юсуф Поулсен са ударното трио на скандинавците – всеки от тях има по два гола на сметката си. Други трима играчи имат по един гол.

От 22 часа е двубоят между

Украйна и Англия.

Срещата е на „Стадио Олимпико“ – основното и най-голямо спортно съоръжение в Рим в спортния комплекс „Форо Италико“, в северната част на града. Съоръжението е с капацитет за 72 700 зрители. Съдията Феликс Брих от Германия ще ръководи срещата.

Украйна е най-щастливият трети отбор, защото прескочи групите заради по-добрата си голова разлика. На осминафиланите обаче шведите не устояха на устрема на украинците, които в продълженията вкараха победен гол.

Роман Яремчук и Андрий Ярмоленко са голмайсторите до момента с по два гола. Други двама играчи са с по едно попадение.

Англия за първи път няма да играе на стадион „Уембли“. Отборът има две победи и равенство в групата. На осминафиналите с по-здрави нерви и два гола в последните минути победи Германия.

Рахим Стърлинг е водачът на отбора дотук с три гола. Хари Кейн има едно попадение.