Етър удари Ботев (Вр) и продължава да мечтае за спасение (ВИДЕО)

Етър победи Ботев (Враца) в мач от група „Б“ на втората осмица на родния футболен елит. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново, домакините се наложиха с 2:0. Със спечелените 3 точки, Етър прати Монтана на последното място, изпреварвайки го с една. Ботев пък остана на втората позиция, с 3 точки пред днешния си съперник и на в зад лидера Славия.
В 24-ата минута Алдаир центрира отляво, Боруков засече с глава, но право в Костов.
120 секунди след това самият Алдаир стреля много опасно. Топката обаче премина до дясната греда.
В 34-ата минута Ботев можеше да открие резултата. Петър Атанасов и Дориан Бабунски направиха чудесно двойно. Първият остана сам срещу вратаря, но Иванов изби в корнер. След неговото изпълнение, топката стигна на границата на наказателното поле до Петър Атанасов, който стреля мощно, но топката разтресе напречната греда.
Етър поведе в 43-ата минута. Атанас Зехиров не успя да изчисти центриране от фал на Алдаир в наказателното поле, пращайки топката на границата на вратарското поле на крака на Преслав Боруков. Голмайсторът на домакините пък безпроблемно я прати в мрежата за 1:0.

В началото на втората част Златински центрира от фал. Керчев засече отблизо, пращайки топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.
Малко по-късно удар на Юлиан Ненов от изгодна позиция в наказателното поле премина над вратата.
В 78-ата минута Етър можеше да сложи точка на спора. Здравко Илиев напредна отдясно и пусна чудесен пас за Меси Мезу. Ударът на последния от границата вратарското поле, обаче премина покрай лявата греда.
В 84-ата минута страстите на терена се нажежиха. При спряла игра, Петър Атанасов блъсна и събори на земята Ивей Ромееш. Хосе Кордоба пък се засили към Атанасов и го хвана за гушата. За провиненията си Атанасов и Кордоба получиха директни червени картони от главния съдия Станислав Тодоров.
Във втората минута на продължението Етър си подпечата успеха. Кнежевич бе изведен с чудесен пас, след което нахлу в наказателното поле, където много технично „прибра“ топката, елиминирайки Златински. Така нападателят остана очи в очи с вратаря и с удар по земята оформи крайното 2:0.