Етър цели гредите и изпусна Ботев Враца (ВИДЕО)

Снимка: beroe.bg

Етър не успя да победи Ботев (Враца) в мач от XXIV кръг на Първа Лига. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново, съперниците не стигнаха до гол, завършвайки 0:0. Домакините могат да съжаляват, че не взеха трите точки, след като пропуснаха доста положения, а на два пъти в рамките на минута и напречната греда им попречи.
Етър пропусна чудесна възможност да поведе още в 6-ата минута. Отлична комбинация Мечев – Боруков – Кнежевич – Миси Мезу изведе последния на ъгъла на вратарското поле. Ударът му обаче бе спасен от Костов току пред голлинията.
Гостите отговориха в 19-ата минута. Мартин Николов центрира отляво, а домакините не успяха да изчистят добре. Топката се насочи в наказателното поле към Христо Златински, който засече от воле, но над напречната греда.
120 секунди по-късно Здравко Илиев центрира отдясно. Ловре Кнежевич засече с глава пред вратарското поле, но не намери целта.
В 32-ата минута Здравко Илиев намери в наказателното поле Преслав Боруков, който насочи към вратата технично с пета. Ударът обаче се получи твърде слаб и Костов улови сигурно.

В 55-ата минута Атанас Зехиров стреля мощно от сериозна дистанция. Топката обаче профуча покрай вратата.
В 64-ата минута Валери Домовчийски получи в наказателното поле и нанесе удар по земята. Христо Иванов обаче не срещна затруднения и улови.
В 71-ата минута Етър по чудо не поведе. Симеон Мечев влезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но топката срещна напречната греда, след което тупна пред голлинията и стигна до Боруков. Нападателят направи добавка, но защитник изчисти пред голлинията.
Секунди по-късно Боруков нанесе чудесен шут от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче отново се отклони в горната греда.
2 минути след това пък Кольо Станев стреля по земя от наказателното поле. Костов обаче плонжира и изби пред голлинията.
В 86-ата минута Кольо Станев нанесе хубав удар от наказателното поле, но Костов със страхотна проява изби отиващата в горния му ляв ъгъл топка в корнер. След неговото изпълнение пък Н’Диайе с решителна намеса изби удар пред вратарското поле от голлинията.
180 секунди по-късно пък Ботев можеше от нищото да стигне до победата. Петър Атанасов стреля директно от фал, но топката премина до дясната сглобка на вратата, пазена от Христо Иванов.