Черноморец помля Ямбол и вече е втори (ВИДЕО)

Черноморец продължава с отличното си представяне в Трета лига – Югоизток. „Акулите“ победиха като домакини Ямбол с 5:1, въпреки сериозните кадрови проблеми. За победителите играха цели шестима юноши на клуба. Със спечелените 3 точки, възпитаниците на Слави Костенски вече заемат второто място във временното класиране, само на 3 от лидера Загорец.
Двубоят започна отлично за домакините, които след 240 секунди игра вече водиха. Много красив гол реализира Мариян Тонев, който с удар по диагонала извън наказателното поле намери горния десен ъгъл на вратата за 1:0.
В 17-ата минута „акулите“ удвоиха аванса си. След центриране отдясно, Антон узунов засече с глава за 2:0.
След половин час игра резултатът придоби класическо измерение. Милен Танев пусна остър пас по земя в наказателното поле. Иван Жечев опита да го пресече, но вместо това прати топката в собствената си врата за 3:0.
Минутка преди края на първото полувреме, преднината на „сините“ набъбна. Вратарят на гостите изби силен удар извън наказателното поле. При добавката обаче Милен Танев бе безпогрешен за 4:0.
Четвърт час преди края на мача, Черноморец реализира ново попадение. Антон Узунов бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши за 5:0.
В 83-ата минута Ямбол стигна до почетно попадение. Станислав Славов се озова очи в очи с Мартин Теменлиев и успя да го преодолее за крайното 5:1.