Ботев (Пд) обърна Дунав и избегна Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: Ботев (Пд)
Ботев (Пд) победи Дунав на базата в Коматево. „Канарчетата“ стигнаха до успех с 3:1, след като първият гол бе реализиран от русенци. По този начин пловдивчани избегнаха сблъсък с Черно море по пътя към седмото място. Вместо това, възпитаниците на Ферарио Спасов ще се изправят у дома срещу Етър.
Дунав поведе в 16-ата минута. Антонио Вутов не успя да изчисти добре. Топката попадна у Стефан Христов, който с изумителен удар от ъгъла на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 0:1.
5 минути по-късно Ботев можеше да изравни. Тодор Неделев изведе в наказателното поле Антонио Вутов, който обаче от много малък ъгъл не сполучи.
В27-ата минута Неделев изпълни хубаво фал, но вратарят изби отиващата под гредата му топка в ъглов.
В 30-ата минута Ботев изравни. Тодор Неделев центрира прекрасно отляво, а Радослав Терзиев засече с от вратарското поле с глава за 1:1.

В 53-ата минута „канарчетата“ осъществиха пълен обрат. Неделев намери на границата на наказателното поле Лазар Марин, който влезе навътре, залъга защитник на гостите и от неособено голям ъгъл прати топката от вътрешната страна на далечната греда за 2:1.

В 66-ата минута Тонев отправи страховит удар пред наказателното поле. Гумиеро обаче майсторски отрази, избивайки в корнер.
120 секунди по-късно сътвори фамозна комбинация Неделев – Филипов – Тонев – Вутов. Топката достигна до последния на границата на вратарското, откъдето я прати под напречната греда за 3:1.