Ботев (Пд) изпусна куп положения и Царско село (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: Ботев (Пд)

Царско село и Ботев (Пд) не излъчиха победител в мач от група „А“ на втората осмица в родния футболен елит. На стадиона столичния тим, „канарчетата“ изпуснаха куп положения. Домакините също имаха своите възможности, но и те не успяха да се възползват от тях. Така двубоят приключи при 0:0.
Ботев можеше да поведе преди да е изтекла и минута игра. Атанас Илиев нахлу в наказателното поле и намери на границата на вратарското Маркиньос, чийто удар обаче бе избит от Джони Пласид.
В 31-ата минута домакините сгрешиха при изнасянето, след което Атанас Илиев бе изведен в наказателното поле. Ударът на нападателя по диагонала обаче бе слаб и Пласид улови без затруднения.
5 минути по-късно гостите направиха фрапиращ пропуск. След центриране отляво на Па Конате, Джонатан Перейра засече от границата на вратарското поле. Топката обаче премина над напречната греда.
В последната минута на редовното време Андерсон Кордейро бе изведен на чиста позиция в наказателното поле. Ударът му обаче бе спасен от Янко Георгиев.

В 67-ата минута гостите се отчетоха с нов изумителен пропуск. Те организираха скоростна контраатака. Емануел Току проби отдясно, нахлу в наказателното поле и изведе Реда Рабей сам срещу вратаря. Последният стреля покрай Пласид, но притичалият Луис Педро успя да избие в корнер отиващата в мрежата топка.
В 78-ата минута Царско село можеше да накаже неспирните пропуски на Ботев, но на свой ред направи такъв. Манев изведе в наказателното поле Костадинов, който преодоля вратаря и на свой ред му върна подаването. Ударът на Мотора, който отиваше в опразнената врата, обаче бе избит от хвърлилия се на шпагат Виктор Генев.
240 секунди по-късно Манев изведе Андерсон сам срещу вратаря. С блестяща изява обаче, Янко Георгиев спаси.
3 минути преди края на редовното време Карим Роси отправи много опасен удар малко преди границата на вратарското поле. Янко Георгиев обаче с нова отлична намеса изби.