Бомбички, отменен автогол, пропусната дузпа, червен картон и Черно море – ЦСКА-София остана без победител(ВИДЕО)

Черно море и ЦСКА-София не излъчиха победител в мач от петия кръг на efbet Лига. На „Тича“ съперниците изиграха атрактивен двубой, който в крайна завърши при резултат 1:1. Над половин час пък домакините играха с човек по-малко, след като Даниел Димов получи червен картон.
В 11-ата минута Гълъбов засече с глава центриране от корнер, но стреля над напречната греда.
В 22-ата Йомов центрира отдясно, Белтраме засече с глава, но Георгиев изби. При опита си за добавка Соу чукна с ръка топката, която рикошира в крака на Янчев и влетя в собствената му врата. Реферът Станислав Тодоров обаче отмени попадението заради играта с ръка на Соу.
Черно море поведе в 36-ата минута, с първия си точен удар в мача. Васил Панайотов центрира отляво, а Курьор засече с глава, с гръб към вратата, пращайки по изключително красив начин топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.
В последната минута на полувремето Белтраме опита да възстанови равенството, но далечният му удар не намери целта.

Напрежението на стадион „Тича“ във Варна се покачи сериозно по време на почивката. В сектора за гостите паднаха няколко бомби, хвърлени от ул. „Никола Вапцаров“, която минава точно зад съоръжението в Морската столица. Това разяри агитката на „червените“, която започна да кърти оградата и да хвърля предмети зад стадиона. Това наложи началото на вторите 45 минути да бъде дадено със закъснение.
Само 120 секунди след началото втората част, Черно море пропусна златна възможност да удвои аванса си. Удар на Иса бе избит от Бусато. Курьор бе на път да направи добавка в опразнената врата, но бе фаулиран от Пламен Гълъбов, за което Станислав Тодоров отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Васил Панайотов обаче бе слаб и на нивото на плонжа на вратаря, което спомогна Бусато да спаси и да запази изоставането на своя отбор само с един гол.

В 62-ата минута Даниел Димов направи необмислено нарушение в центъра на терена срещу Жеферсон. За провинението си той получи втори жълт и съответно червен картон.

След като Димов напусна терена, двубоят бе прекъснат, тъй като гостуващата агитка направи димна завеса.
В 80-ата минута ЦСКА-София стигна до най-доброто си положение. След центриране от корнер, топката стигна до Юрген Матей. Той стреля мощно от точката за изпълнение на дузпа, но над вратата.
Малко по-късно пък „моряците“ можеха да сложат точка на спора. Курьор стреля чудесно от фал, но Бусато с блестяща намеса изби.
В 88-ата минута ЦСКА-София стигна до изравнително попадение. Тиаго центрира отдясно, Тонислав Йорданов отклони с глава към Томи Юрич, който също с глава от непосредствена близост направи 1:1.

В първата минута на дадените седем продължение „червените“ можеха да стигнат до пълен обрат. Кери центрира остро отляво, но двама от гостите не успяха да засекат в непосредствена близост до голлинията.
60 секунди по-късно Матей се озова на отлична позиция в наказателното поле, фронтално срещу Георги Георгиев. Ударът му обаче мина високо над напречната греда.
Изстрел пред наказателното поле на Юрич пък премина вдясно от вратата.