БГ национал с първа победа в контролите във Франция (ВИДЕО)

Младежкият национал Филип Кръстев взе участие при победата на неговия Троа над Дижон в третата контрола на тима, като част от подготовката за новия сезон в Лига 1. 19-годишният полузащитник се появи в игра в 60-ата минута на двубоя и остана на терена до края му. “Сините” победиха с 2:1 с попадения на Йоан Салмие и новото попълнение Рено Рипар.
Кръстев отправи опасен удар към вратата на съперника, който обаче мина над гредата. Към края на мача пък бе спънат на границата на наказателното поле, след като премина през двама от бранителите на Дижон. Ударът от фаула на Насим Шадли обаче мина покрай вратата.
Това бе първа победа за Троа по време на контролите, като преди това загубиха от Клермон с 1:2 и завършиха наравно 2:2 с Ним. Следващата проверка е предвидена за 24 юли срещу Анже, а на 31 юли Кръстев и компания ще премерят сили с Манчестър Сити.