Берое и Фал подхлъзнаха Левски в старозагорския дъжд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски загуби гостуването си на Берое в отложен мач от XIV кръг на родния футболен елит. Под непрестанния дъжд на стадион „Берое“ в Стара Загора, „сините“ отстъпиха с 1:2. Така, воденият от Славиша Стоянович тим остава на 10-о място във временното класиране, със скромния актив от 14 точки. Отборът на Димитър Димитров – Херо пък влезе в шестицата, събирайки 21 пункта.
След малко повече от 120 секунди игра, Райнов се озова на добра позиция пред наказателното поле. Ударът му обаче премина високо над вратата.

В 17-ата минута Левски бе близо до гол. Ивайло Найденов проби отдясно и центрира в наказателното поле. Орлин Старокин засече с левия крак от движение, но Ганев изби. Двама от гостите не успяха да направят добавка, настана кратка суматоха в наказателното поле, но в крайна сметка топката бе изчистена на безопасно разстояние.
В 23-ата минута, след съприкосновение с Орлин Староки, Фуртадо се строполи на земята в наказателното поле на Левски и домакините поискаха дузпа. Главният съдия Георги Иванов обаче не посочи бялата точка.

180 секунди по-късно Берое поведе. Даске направи безумна грешка вляво на наказателното поле, като напълно необезпокояван подаде топката в краката на Фуртадо. Последва моментално центриране в наказателното поле, където Алиун Фал от непосредствена близост засече с глава за 1:0.
В 31-ата минута старозагорци можеха да удвоят аванса. Макута изпълни хубаво фал, малко пред наказателното поле. Топката обаче премина покрай дясната греда.
Левски отговори с удар пред наказателното поле на Райнов. Топката се отклони в играч на Берое и профуча покрай дясната греда, излизайки в корнер.
В 37-ата минута гостите изравниха. Станислав Иванов подаде вдясно за Робърта, който премина покрай Мезаг, нахлу в наказателното поле и пусна успореден пас. Паулиньо засече на шпагат и топката се насочи към мрежата. Хасани насмалко да избие от голлинията, но не успя и топката я премина за 1:1.

В 42-ата минута „сините“ по чудо не осъществиха пълен обрат. Паулиньо и Станислав Иванов направиха чудесно двойно пред наказателното поле. Последният остана сам срещу вратаря, но Ганев изби удара му в корнер.

В 49-ата минута Минчев центрира чудесно от фал. Хасани изпревари Михайлов и прати топката в мрежата му. Футболистът на Берое обаче стори това с ръка и попадението справедливо бе отменено.

В 63-ата минута обаче домакините отново поведоха. Макута проби отдясно, премина лесно през Даске, залъга Райнов и пусна в наказателното поле към Фртадо, който от своя страна продължи вляво от себе си за Фал. Последният от границата на вратарското поле без проблеми преодоля Михайлов за 2:1.