10 от Левски устискаха точката срещу Арда при завръщането им Кърджали (ВИДЕО)

Снимка: levski.bg
Левски и Арда не излъчиха победител в мач от втория кръг на efbet Лига. При завръщането на Арда в Кърджали, съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. „Сините“ играха близо 40 минути с човек по-малко, след като Ивайло Найденов получи червен картон.
Преди началото на двубоя, двата отбора запазиха минута мълчание в памет на Бисер Михайлов. Капитанът на Левски – Николай Михайлов, който е внук на легендарния „син“ страж, се просълзи, докато той, съотборниците му и щабът носиха специални фланелки в памет на големия вратар.
Левски създаде първата опасност в мача, но ударът на Здравко Димитров бе избит от Симеонов.
Последваха силни минути за Арда, в които пък защитата на гостите бе тотално дезориентирана. Това доведе и до гол в полза на тима от Кърджали в 8-ата минута. Старокин не успя да избие добре, Делев отне и изведе в наказателното поле Коконов. Последният с плътен удар в близкия ъгъл направи безпомощен Михайлов за 1:0.
В 69-ата минута Ковачев изведе чудесно Спас Делев зад гърба на отбраната. Нападателят овладя и стреля, но разтресе напречната греда. В ситуацията обаче бе маркирана и засада.
240 секунди по-късно Спас Делев проби и стреля опасно от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча над горната греда.

Последваха няколко добри положения за домакините, от които обаче не успяха да се възползват.

Втората част започна ударно за Левски. По-малко от 240 секунди след подновяването на играта, „сините“ изравних. Робърта нахлу отдясно в наказателното поле и върна към Паулиньо. Бразилецът с много прецизен удар намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

В 54-ата минута обаче „сините“ останаха с човек по-малко. Ивайло Найденов фаулира Леони, за което получи втори жълт и съответно червен картон. Спас Делев пък стреля директно от отсъденото нарушение, но топката премина над напречнта греда.
В 83-ата минута Арда по чудо не стигна до втори гол. Спас Делев центрира от фал на задна греда, където трима от домакините се оказаха непокрити. Емил Мартинов засече от вратарското поле, но не улучи опразнената врата.
В ответната атака пък Левски пропусна златен шанс за пълен обрат. Станислав Иванов изведе Найджъл Робърта сам срещу вратаря. Нидерландецът копна над Симеонов, но топката премина до лявата греда.