ЖАЛКО: Европейското се оказа мираж! Пострадахме сериозно от ВАР и съдията (ВИДЕО)

България отново ще гледа голям международен футболен форум по телевизията. „Лъвовете“ загубиха от Унгария баража за Евро 2021. На Националния стадион „Васил Левски“, възпитаниците на Георги Дерменджиев отстъпиха с 1:3. Въпреки тежкия резултат, развитието на двубоя можеше да бъде съвсем друго. Куп пропуски, отменена от ВАР дузпа и два неотсъдени 11-метрови наказателни удара обаче наклониха сериозно везните в полза на гостите.
След по-малко от 120 секунди игра Тодор Неделев стреля от сериозна дистанция директно от фал. Топката обаче премина високо над вратата.
В следващите минути играта бе равностойна, с леко териториално предимство на България. В 17-ата минута обаче Унгария поведе. След центриране от корнер, Божиков не успя да избие. Дебнещият зад него Орбан пък засече с гърди за 0:1.

GOAL of HUNGARY!!! Willi Orbán! Bulgaria 0 – Hungary 1. Video property M4 @Magyar_bmb @MagyarFociLIVE #hajramagyarok #hungary pic.twitter.com/ta3J13dh9E
— Budapest Latino 🇭🇺 (@budapestlatino) October 8, 2020

Веднага след подновяването на играта България можеше да изравни. Неделев стреля мощно от сериозна дистанция, но вратарят успя да избие в корнер.
В 26-ата минута Краев свали с глава пред наказателното поле за Галин Иванов. Футболистът на ЦСКА 1948 стреля мигновено, но покрай лявата греда.
180 секунди по-късно авторът на удара от предходната ситуация получи разтежение и напусна терена. На негово място в игра влезе Георги Йомов.
В 37-ата минута България по чудо не изравни. Недялко центрира чудесно отляво. Тодор Неделев засече с глава от вратарското поле, но Гулачи успя да избие с крак и да запази аванса на своя отбор.

Amazing 2 saves by Péter Gulácsi 💥
MT Bulgaria 0 – Hungary 1. Video property M4 @Magyar_bmb@MagyarFociLIVE#hajramagyarok #hungary #orbán #Gulácsi pic.twitter.com/j2iaBzrdjv

В 1-ата минута на даденото продължение „лъвовете“ пропуснаха нова великолепна възможност. Тодор Неделев изведе чудесно отдясно Сисиньо, който нахлу в наказателното поле и пусна успореден пас. Божидар Краев засече атрактивно пред границата на вратарското с пета. Падналият вече на земята Гулачи обаче някак успя с крак да изчисти в корнер.
По-малко от 120 секунди след началото на втората част Унгария удвои аванса си. Калмар стреля от сериозна дистанция директно от фал. Топката рикошира в подскочилия на стената Божидар Краев, излъга Пламен Илиев и влетя в долния му ляв ъгъл за 0:2.

الهدف الثاني لمنتخب المجر في الدقيقة 47 من توقيع كالمار. https://t.co/3yqjvoiRCu pic.twitter.com/sw2vf5Yn3A
— MCHAWMAR (@mchawmar_1) October 8, 2020

В 55-ата минута България пострада сериозно от ВАР. Лаг повали в наказателното поле Краев и главният съдия отсъди дузпа. Тодор Неделев вече бе заложил топката на бялата точка и бе готов да изпълни наказателния удар, когато главният съдия получи сигнал, че нарушението е извършено на границата на наказателното поле и премести кълбото именно там. С изпълнението на фала се нагърби Божидар Краев, който обаче прати стреля над вратата.
В 64-ата минута Орбан повали в наказателното поле Георги Йомов. Главният арбитър обаче не отсъди дузпа.
В 72-ата минута Кирил Десподов нахлу в наказателното поле, Залай го бутна на земята. Дузпа обаче отново не бе отсъдена.
180 секунди по-късно Унгария оформи класиката в резултата. След центриране отляво, Неманя Николич от границата на вратарското поле засече неспасяемо с глава за 0:3.

GOAAAAAALLL NIKOLIC !!MIN 80´ Bulgaria 0 – Hungary 3 @Magyar_bmb@MagyarFociLIVE
#hajramagyarok #hungary #orbán #Gulácsi pic.twitter.com/YBjx6BzYNu

В 89-ата минута Исмаил Иса изведе чудесно в наказателното поле Георги Йомов. Последният от движение прати топката в долния ляв ъгъл на Гулачи за крайното 1:3.