Вратарски гаф вдъхнови ЦСКА-София за елиминирането на Черно море (ВИДЕО)

Снимка: chernomorepfc.bg

ЦСКА-София победи Черно море в 1/8-финален мач от турнира за Купата на България. На стадион „Българска армия“ възпитаниците на Бруно Акрапович имаха тотално превъзходство и заслужено се поздравиха с успех с 3:1. По този начин столичани вече чакат съперника си на 1/4-финалите.
ЦСКА-София поведе в 9-ата минута, след безобразна грешка на вратаря на Черно море. Дюлгеров спря върната към него топка от Влатко Дробаров, но се засуети и позволи на Бисмарк Чарлс да го притисне и да му я отнеме, след което и да я прати в опразнената врата за 1:0. По този начин нападателят реализира своето първо попадение за столичани.
В 27-ата минута „червените“ можеха да удвои аванса си. Йомов отне топката от Виктор Попов, нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала, но покрай лявата греда.
6 минути по-късно домакините отново пропуснаха добра възможност. След центриране от корнер, Кайседо засече с глава. Малко пред голлинията обаче, топката срещна неговия съотборник Джером Синклер и излезе аут.
В 37-ата минута Брадли Мазику преодоля двама от гостите и стреля в долния ляв ъгъл, но Дюлгеров лонжира и изби. При добавката пък Кайседо уцели външната страна на мрежата.
120 секунди по-късно ЦСКА-София все пак стигна до второ попадение. След съприкосновение в наказателното поле с Даниел Димов, Бисмарк Чарлс падна на тревата, а главният съдия отсъди дузпа. Вратарят на „моряците“ Иван Дюлгеров успя да докосне топката след удара от бялата точка на Георги Йомов, но недостатъчно, за да предотврати попадението за 2:0.

В 49-ата минута ЦСКА-София сложи точка на спора. Гостите направиха поредна грешка при изнасянето, след която Мазику напредна и намери на границата на наказателното поле Георги Йомов. Последният с плътен удар направи резултата 3:0.

В 55-ата минута удар на Брадли Мазику профуча покрай лявата греда.
В 62-ата минута Черно море намали изоставането. Родриго центрира от фал, а Даниел Димов засече с глава, пращайки топка в долния десен ъгъл за 3:1.