ВАР, 2 дузпи, гол от центъра, червен картон и 6-голово равенство на Берое – ЦСКА 1948 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: ЦСКА 1948

Берое и ЦСКА 1948 не излъчиха победител в мач от първата шестица на Първа Лига. Съперниците изиграха атрактивен мач в Стара Загора, завършил при 3:3. На няколко пъти се наложи намесата на ВАР, бяха отсъдени 2 дузпи в полза на гостите, а Георги Русев вкара гол от центъра. „Червените“ пък изиграха цялото второ полувреме с човек по-малко, след като в самия край на първото Ивайло Чочев получи червен картон.
След малко повече от 60 секунди игра, домакините имаха претенции за дуза, за игра с ръка на Петров. Главният съдия обаче даде знак играта да продължи. Топката стигна до Камбуров, чийто удар пък бе слаб и право в Наумов.
В 10-ата минута Топузов направи няколко финта в наказателното поле и нанесе силен удар, който обаче бе насочен в ръцете на Перниш.
ЦСКА 1948 поведе в 34-ата минута. Ангел Бастунов нахлу в наказателното поле и много хитро пусна успореден пас за Денислав Александров. Последният стреля покрай дясната греда, но същевременно Александър Цветков го повали с шпагат. След разглеждане на ситуацията с ВАР, Георги Давидов отсъди дузпа. От бялата точка Ивайло Чочев бе точен за 0:1.
В 3-ата минута на даденото продължение „армейците“ останаха с човек по-малко. Ивайло Чочев с лявата си ръка удари в лицето Александър Цветков. Главният съдия Георги Давидов разгледа ситуацията с ВАР, след което вдигна втори жълт и съответно червен картон на Чочев.
В края на полувремето ВАР отново бе главно действащ елемент в срещата. Чочев удари в лицето Цветков и след като Давидов прегледа ситуацията реши да му покаже втори жълт картон. При това положение капитанът на „червените“ трябваше да напусне терена.

В началото на втората част Конте получи в наказателното поле. Ударът му от малък ъгъл обаче не намери очертанията на вратата.
ЦСКА 1948 удвои аванса си в 55-ата минута. Мартин Камбуров фаулира в наказателното поле Симеон Петров и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Георги Русев бе безкомпромисен, пращайки топката в горния ляв ъгъл за 0:2.

Само 120 секунди по-късно Берое намали изоставането си. Али центрира отдясно, Фал овладя и пусна на границата на вратарското поле, където бе Камбуров. Голмайсторът на старозагорци не срещна особени затруднения от такова разстояние да прати топката в мрежата за 1:2. Това бе попадение №251 за Камбуров в родния футболен елит, като вече го делят само 2 от рекорда на Петър Жеков.

В 61-ата минута Камбуров засече с глава центриране отляво, но покрай дясната греда.
В 67-ата минута ЦСКА 1948 увеличи аванса си с феноменален гол. Душан Перниш бе излязъл далеч извън наказателното поле, за да пресече с глава извеждащо подаване. Той обаче прати топката в Георги Русев, който почти на централната линия овладя на гърди и с прецизен удар от въздуха прати топката в опразнената врата за 1:3.

180 секунди след това обаче домакините стигнаха до второ попадение. Мартин Камбуров бе изведен сам срещу вратаря. Ветеранът обаче не се полакоми, а подаде към намиращия се вляво Ибрахима Конте, който на празна врата не сгреши за 2:3.

В 79-ата минута Конте навлезе в наказателното поле и стреля мощно по диагонала. Наумов прояви блестящ рефлекс, успявайки да докосне с върха на пръстите си топката, която след това срещна напречната греда и излезе в корнер.
В 83-ата минута Берое все пак изравни. След центриране отляво, Кукула свали с глава към Алиун Фал, който отблизо засече в мрежата за 3:3.

До края на мача Мартин Камбуров имаше два добри шанса, но не се възползва от тях.