ЦСКА-София прегази Монтана преди Левски (ВИДЕО)

Снимка: cska.bg

ЦСКА-София постигна убедителна победа като домакин на Монтана. На стадион „Българска армия“, възпитаниците на Любослав Пенев се наложиха с 6:0. Това им позволи да изместят от третото място отбора на Арда. В следващия си мач „червените“ имат символично гостуване на Левски в дербито на кръга.
В 9-ата минута Варела стреля от близко разстояние, но Макенджиев изби.
240 секунди по-късно ЦСКА-София поведе. Варела центрира от корнер, Кох надскочи Йорданов и засече с глава за 1:0.
2 минути след това ново попадение на Кох с глава бе отменено, че след като съдията прецени, че футболистът на домакините е фаулирал Макенджиев.
ЦСКА-София удвои аванса си в 36-ата минута. Изстрел от дистанция на Тибо Вион рикошира в гърба на Иван Михов и влетя в мрежата на гостите за 2:0.

След 120 секунди игра през втората част, Бисмарк Чарлс се разписа. Попадението обаче бе отменено заради засада.
В 51-ата минута ЦСКА-София оформи класиката в резултата. Варела изведе Кери сам срещу вратаря и крилото с прецизен удар покрай Макенджиев направи 3:0.

В 55-ата минута Кейта проби отляво и впусна пас към точката за изпълнение на дузпа. Там Кери засече, но в напречната греда.
В 75-ата минута ЦСКА-София увеличи преднината си. След центриране от корнер, Юрген Матей засече с глава за 4:0.

ЦСКА-София довърши съперника си в 90-ата минута. Жорди Кайседо бе точен от дузпа, правейки 5:0.
В първата минута на продължението „червените“ довършиха грохнали си съперник. Турицов проби отдясно и пусна успореден пас. Жорди Кайседо пък засече от вратарското поле за крайното 6:0.
ЦСКА-СОФИЯ: 25. Евтимов, 19. Турицов, 2. Матей, 4. Кох, 18. Мазику, 15. Вион, 21. Юга, 14. Кейта, 5. Варела, 8. Кери, 17. Бисмарк
МОНТАНА: 30. Макенджиев, 26. Предев, 3. Михов, 33. Цонков, 13. Йорданов, 24. Кики, 4. Терзиев, 10. Айтов, 19. Кръстев, 6. Ангелов, 11. Минков