ЦСКА-София помете Ботев (Пд)! Неделев с нова контузия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: Ботев (Пд)
ЦСКА-София победи като гост Ботев (Пд) в мач от XV кръг на родния футболен елит. На стадиона в Коматево, „червените“ имаха тотално надмощие и заслужено се наложиха с 3:0. Спечелените 3 точки позволиха на водения от Бруно Акрапович тим да се изравни на третото място с Арда.
ЦСКА-София натисна още с началото на мача, но първото сериозно положение бе именно пред тяхната врата. Неделев с великолепен пас от дълбочина изведе в наказателното поле Цикарски. Последният стреля по диагонала, но покрай лявата греда.
„Червените“ поведоха в 20-ата минута. Тиаго проби отляво, прокара топката между краката на Шоколаров и пусна към точката за изпълнение на дузпа. Двама от гостите не успяха да засекат и кълбото стигна то Тибо Вион, който с мощна тупалка с левия крак опита да скъса мрежата за 0:1.
В 34-ата минута „канарчетата“ понесоха нов тежък удар, след като Неделев бе принудително заменен. Малко по-рано, без никакво съприкосновение със съперник, звездата на Ботев се хвана за лявото коляно и напусна куцукайки. Коляното му бе замразено и той се върна в игра, но само за кратко, преди пак да се свлече на земята.

В даденото продължение ЦСКА-София можеше да удвои аванса си. Рафаел Енрике надбяга отляво Работов, остана сам срещу вратаря и стреля. Аргилашки обаче инстинктивно успя да избие с дясната си ръка.

В 55-ата минута Занев намери в наказателното поле Рафаел Енрике, който се освободи от Работов и стреля. Топката обаче премина над врата.
180 секунди по-късно ЦСКА-София увеличи преднината си. Али Соу овладя на гърди, с гръб към вратата, центриране в наказателното поле. След това нападателят се обърна и с прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Аргилашки за 0:2.

В 68-ата минута резултатът придоби класическо измерение. Тибо Вион центрира отдясно, Брадли Мазику засече с глава, но Аргилашки изби. Топката обаче отново попадна у футболиста на гостите, който на метър пред голлинията не сгреши за крайното 0:3.