ЦСКА-София отърва чутовен резил с обрат в 91-ата минута (ВИДЕО)

ЦСКА-София победи Сиренс в мач от първия предварителен кръг на Лига Европа. Пред празните трибуни на стадион „Българска армия“, „червените“ се измъчиха максимално със скромния си съперник, но в крайна сметка победиха с 2:1.
Гостите можеха да шокират ЦСКА-София след по-малко от 120 секунди игра. Да Силва проби, остана сам срещу вратаря и стреля, но Бусато спаси.
В 7-ата минута Сиренс по чудо не поведе. След центриране в наказателното поле и последвало разбъркване, Мазику за малко да си вкара автогол. В опита си да изчисти, футболистът на домакините прати топката в напречната греда на Бусато.
В 23-ата минута Енрике намери Соу, който се обърна и стреля отблизо, но Касар изби.
240 секунди след това самият Енрике пробва далечен удар, който обаче премина над напречната греда.

Не бе изминала и минута от началото на втората част, когато гостите получиха право да изпълнят дузпа. Антов позволи на Да Силва да му отнеме топката и да нахлуе в наказателното поле, Матей се хвърли на шпагат и успя първо да играе с топката, но съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Ударът от бялат точка на Да Силва обаче бе отразен от Бусато.

В 59-ата минута Соу получи подаване от Гълъбов, пребори с Дос Антос и стреля отблизо, но над напречната греда.
В 69-ата минута Сиренс все пак поведе. Гостите организира перфектна контра, в края на която Да Силва стреля пред наказателното поле. Топката рикошира в Доморо и влетя в долния ляв ъгъл на Бусато за 0:1.

Домакините реагираха като ужилени и набързо създадоха 2 положения. И в двете ситуации обаче Енрике не сполучи с глава.
Четвърт час преди края на редовното време ЦСКА-София изравни. Санкаре центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Ахмед Ахмедов засече от воле, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:1.

ЦСКА-София стигна до пълен обрат и победата в мача в 91-ата минута. Али Соу получи в наказателното поле, отиде почти до аутлинията и опита успореден пас, топката рикошира в хвърлилия се на плонж вратар на гостите и влетя в мрежата му за 2:1.

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 28. Гълъбов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 20. Тиаго, 21. Юга, 7. Енрике, 10. Белтраме, 8. Кери, 22. Соу
СИРЕНС: 24. Касар, 90. Ромеу, 8. Дос Антос, 19. Борг, 99. Еспиндола, 23. Агиус, 21. Сциклуна, 7. Оливейра, 10. Да Силва, 28. Бустос, 11. Доморо