ЦСКА 1948 повали Локо (Пд) и е в Топ 6! Митко Илиев изпусна дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 победи Локомотив (Пловдив) в мач от XXVI кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“, „червените“ се наложиха с 1:0. Успехът позволи на столичани да си гарантират място в Топ 6 на първенството за плейофната му фаза.
ЦСКА 1948 можеше да поведе още в 8-ата минута. След остър пас отдясно, Дамянов прескочи топката и тя стигна на отлична позиция в наказателното поле до Русев. Последният засече незабавно, но Пиргов изби.
В 17-ата минута Малембана получи контузия и бе принудително заменен от Гомис.
В 24-ата минута, след центриране от фал, Ивайло Чочев засече с глава, пращайки топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради спорна засада.
В 33-ата Локомотив имаше отлична възможност за гол. Карагарен получи на отлична позиция в наказателното поле и стреля. Пиргов обаче направи решителен шпагат и омекоти удара, след което Наумов улови топката без проблеми.

В 53-ата минута мощен шут от 30-ина метра на Карагарен профуча покрай дясната греда.
120 секунди по-късно ЦСКА 1948 поведе. Георги Русев центрира от корнер, а Ивайло Чочев засече неспасяемо с глава за 1:0.

В 77-ата минута Локомотив пропусна страхотна възможност да изравни. Симеон Петров фаулира в наказателното поле Димитър Илиев, за което главният съдия отсъди дузпа. Капитанът на гостите застана зад бялата точка, но ударът му срещна лявата греда и резултатът остана непроменен.
В 83-ата минута Карагарен намери на границата на наказателното поле Умарбаев, изстрел обаче премина встрани от вратата.
В 90-ата минута Минчев засече много опасно с глава центриране на Карагарен. Наумов обаче със страхотна намеса изби в корнер.