Септември (Сф) повали Литекс насред Ловеч (ВИДЕО)

Септември (София) победи като гост Литекс в мач от VI кръг на Втора лига. На стадиона в Ловеч столичани се наложиха с минималното 1:0.
Септември поведе още в 7-ата минута. Асен Георгиев с дълъг пас от дълбочина изведе Атанас Кабов. Бившият футболист на Левски влезе вдясно в наказателното поле и стреля по диагонала. Шаламанов плонжира неубедително и позволи топката да спре в долния му десен ъгъл за 0:1.
В 19-ата минута Джейхан Зайденов нанесе силен удар от 2-3 метра пред дъгата на наказателното поле. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

В 54-ата минута Литекс по чудо не изравни. Илиян Капитанов даде успореден пас. Денислав Александров засече от непосредствена близост, но Николай Банков със страхотен рефлекс успя да предотврати сигурен гол.
В 63-ата минута Капитанов стреля силно от дъгата пред наказателното поле, но право в Банков.
В 71-ата минута Колев бе изведен сам срещу вратаря, пусна топката покрай него и падна в наказателното поле след съприкосновение с Александър Ангелов. Гостите поискаха дузпа, но главният съдия не намери достатъчно основания да покаже бялата точка.
6 минути по-късно Капитанов стреля опасно директно от фал от малък ъгъл, ала стражът на гостите успя да избие.
В 4-ата минута на продължението Антон Узунов бе изведен сам срещу вратаря, но Банков спаси и запази победата за отбора си.

loading…

предишна статияДъжд прекъсна мача на Гришо в СинсинатиСледваща статияЖивко Желев: Не мрънкам! Щом съм приел тази роля, стискам зъби