Локо (Пд) тресна Етър с гол на дебютант и автогол (ВИДЕО)

Локомотив (Пловдив) победи Етър в първи мач от родния футболен елит, след близо 3-месечна пауза заради епидемията от коронавирус. Възпитаниците на Бруно Акрапович се наложиха като домакини на „Лаута“ с 2:0.
След 180 секунди игра, Умарбаев центрира от фаул, топката бе засече от „черно-бял“ футболист с глава на далечната греда, но над вратата.
В 7-ата минута Аралица нанесе шут границата на наказателното поле, но доста неточно.
В 12-ата минута Локомотив по чудо не поведе. Умарбаев нанесе удар извън наказателното поле, топката рикошира и попадна пред границата на вратарското поле у Анте Аралица. Изстрелът на последния обаче профуча над вратата.
В 25-ата минута Антон Огнянов посрещна пред наказателното поле от въздуха избита топка, но я прати над вратата.

Етър можеше да поведе в 67-ата минута. Тонислав Йорданов изненада Луков, стреляйки от малък ъгъл. Топката обаче срещна напречната греда. Секунди по-късно отново той нанесе хубав удар, но този пък покрай лявата греда.
В 76-ата минута Локомотив поведе. След центриране отляво, влезлият като резерва Доминик Малонга засече с глава, пращайки топката от вътрешната страна на далечната греда за 1:0. Това бе дебютен двубой за голмайстора с фланелката на „смърфовете“.

120 секунди по-късно Малонга отново прати топката в мрежата на гостите. Попадението обаче бе отменено заради засада.
В 83-ата минута Локомотив предреши крайни победител. Анте Аралица опита пас в наказателното поле към Бирсент Карагарен. В опита си да го пресече обаче, Антон Огнянов прати топката в собствената си врата за 2:0.