Драма в 94-ата минута! Ботев (Пд) навакса 2 гола срещу Царско село (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: Ботев (Пд)

Царско село не успя да победи Ботев (Пловдив) в мач от XVIII кръг на родния футболен елит, въпреки че водеше с 2:0. Воденият от Любослав Пенев тим изпусна комфортния си аванс и последният съдийски сигнал прозвуча при 2:2.
След четвърт час игра, Иван Бандаловски прати топката в мрежата на гостите. Попадението обаче бе отменено заради засада.
180 секунди по-късно обаче Царско село поведе. Дилан Мартенс стреля мощно, но Аргилашки показа рефлекс и успя да отклони топката, която след това срещна напречната греда. Димитър Костадинов обаче притича и не сгреши при добавката за 1:0.
В 33-ата минута Славчо Шоколаров нанесе хубав удар извън наказателното поле, но Джони Пласид улови.
120 секунди по-късно Емануел Току шутира силно, но топката профуча покрай лявата греда.

В 58-ата минута Царско село удвои преднината си. След центриране на Стефан Христо и много неориентирани действия на защитата на гостите, Аргилашки изби на крака на Андерсон Кордейро, който с плътен удар я прати в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 63-ата минута Кевин Янсон стреля директно от фал. Топката обаче срещна напречната греда.
Малко по-късно Карим Роси направи сериозен пропуск. Новото попълнение на домакините стреля от непосредствена близост, но нацели дясната греда.
В 74-ата минута Ботев намали изоставането си. След центриране от фал, домакините не успяха да изчистят. Топката в крайна сметка стигна до Атанас Илиев, който от вратарското поле я прати в мрежата за 2:1.

В 81-ата минута Ботев можеше и да изравни. След центриране от корнер, Виктор Генев засече хубаво с глава. Топката обаче срещна напречната греда.
В 4-ата минута на даденото продължение, Ботев (Пд) изравни. Автор на попадението стана Мишел Еспиноза, който овладя на гърди в наказателното поле и с прецизен удар направи безпомощен Пласид за 2:2.