ДРАМА: ЦСКА-София отърва нов провал в 92-ата минута (ВИДЕО)

Снимка: Ботев (Пд)
ЦСКА-София победи Ботев (Пловдив) в мач от II кръг на efbet Лига. На стадион „Българска армия“, „червените“ се наложиха над своя съперник с 2:1. Така възпитаниците на Стамен Белчев записаха първа победа в първенството, след като в първия кръг направиха 2:2 с ЦСКА 1948. „Канарчетата“ пък допуснаха първо поражение, след като преди седмица взеха с 2:0 Битката за Пловдив.
Преди началото на мача, ръководството на ЦСКА-София почете легендата на ЦСКА – Димитър Якимов, връчвайки му подарък и букет. През седмицата знаменитият футболист навърши 79 години.
Срещата започна с минута мълчание в памет на починалата легенда на Левски и родния футбол Бисер Михайлов.
ЦСКА-София можеше да поведе след по-малко от 5 минути игра. Тиаго изведе Соу сам срещу Георгиев, но нападателят се подхлъзна и падна. Той обаче се изправи бързо и нанесе удар, спасен от стража на гостите. При добавката пък Енрике направи невероятен пропуск, като непосредствена близост не улучи вратата.
В 15-ата минута изстрел на Кери профуча покрай гредата.
В 21-ата минута и пред Ботев се откри шанс за попадение. Цикарски центрира в наказателното поле, Илиев засече с глава, но над напречната греда.
ЦСКА-София поведе в 23-ата минута. След центриране от фал и изстрел на Енрике, топката стигна в наказателното поле до Антов. Той успя да я спре, а с плътен изстрел под гредата Юнус Санкхаре вкара дебютния си гол за отбора от „Армията“ за 1:0.

След час игра Ботев изравни. След центриране от корнер на Неделев, Мишел Еспиноза засече с глава, пращайки топката в мрежата на Бусато за 1:1, като това бе първото му попадение с „жълто-черната“ фланелка. В ситуацията стражът на „червените“ можеше да се намеси далеч по-убедително, след като ударът попадна в неговия обсег.

Веднага след подновяването на играта, ЦСКА-София можеше да възстанови аванса си. Тиаго пресече подаване в центъра и чудесно изведе Али Соу сам срещу вратаря. Нападателят опита да стреля покрай Янко Георгиев, който обаче успя да изби с крак.
В 85-ата минута Тиаго отправи мощен изстрел от сериозна дистанция. Янко Георгиев обаче изби в корнер.
120 секунди по-късно ситуацията се повтори, но този път кълбото профуча покрай дясната греда.
ЦСКА-София стигна до победата във 2-ата минута на даденото продължение. „Червените“ получиха право да изпълнят фал на границата на наказателното поле. Белтраме стреля мощно във вратарския ъгъл, Янко Георгиев изби, но топката се удари в напречната греда и влетя в мрежата му за крайното 2:1.