Деветата е факт! Лудогорец отново шампион, след обрат за по-малко от 2 минути (ВИДЕО)

Лудогорец е новият-стар шампион на България! „Орлите“ станаха за девети пореден път първенец на страната, след като победи у дома Берое и стана недостижим на върха в класирането. Тимът от Разград се наложи над водения от Димитър Димитров отбор с 2:1. По този начин авансът пред втория ЦСКА-София стана 14 точки, при само 4 кръга до края на първенството.
След сериозен домакински натиск от първия съдийски сигнал и няколко добри възможности за за гол, Берое изненадващо поведе в 28-ата минута. След центриране от дълбочина, новата голова машина на Берое – Алиун Фал – пребори Георги Терзиев и от ъгъла на вратарското поле прокара топката между краката на Владислав Стоянов за 0:1.
В 34-ата минута Мареслиньо стреля мощно от малък ъгъл. Перниш обаче показа рефлекс и изби.
240 секунди по-късно Октавио и Цветков направиха хубаво двойно. Първият стреля от границата на наказателното поле, но встрани от вратата.
В последната минута на редовното време Крум Стоянов проби отляво и върна отлично на границата на наказателното поле към Октавио. Последният обаче, напълно необезпокояван, нанесе твърде слаб и неточен удар.

4 минути след началото на втората част, Каули проби отдясно, влезе в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката обаче премина встрани от вратата.
В 59-ата минута, след центриране от корнер, Марселиньо засече с глава пред вратарското поле. Перниш обаче инстинктивно
60 секунди по-късно Лудогорец все пак изравни. Берое сгреши при изнасянето на топката, която в крайна сметка се отиде до Каули на границата на наказателното поле. Той финтира играч на Берое и с изключително премерен удар намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

По-малко от 2 минути след това, „орлите“ направиха пълен обрат. Чибота получи отдясно, нахлу в наказателното поле, навърза няколко футболиста на старозагорци и с удар под гредата направи 2:1.

В 73-ата минута Макоута опита да изненада Владо Стоянов с мощен изстрел от сериозна дистанция. Стражът на домакините обаче изби без особени затруднения.
5 минути по-късно, влезлият като резерва Камбуров проби и шутира към долния десен ъгъл. Владислав Стоянов обаче улови сигурно.
60 секунди след това, след центриране от корнер, Вандерсон засече от въздуха. Перниш изби, но Кешеру не сгреши при добавката. Попадението обаче бе правилно отменено заради засада на румънеца.
В 86-ата минута гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Григоре. Главният арбитър обаче правилно не отсъди такава, след като румънецът дори нямаше представа къде е топката.
Секунди по-късно Йосипович засече с глава центриране отляво. Владо Стоянов обаче майсторски улови.