Автогол на бивш „армеец“ поведе ЦСКА-София към финала (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: Ботев (Пд)
ЦСКА-София е вторият финалист в турнира за Купата на България, след като отстрани Ботев (Пловдив). На стадион „Българска армия“, възпитаниците на Милош Крушчич се наложиха с 2:0 и след 0:0 в Пловдив, „червените“ стигнаха до последния двубой в надпреварата. Там те ще се изправят срещу Локомотив (Пд), който вчера елиминира Левски.
ЦСКА-София поведе още с първата си по-опасна атака. В 19-ата минута Кери пусна вдясно на наказателното поле към Турицов, който центрира успоредно на голлинията. Али Соу не успя да засече, но стоящият зад него Иван Бандаловски отклони с левия крак в собствената си врата за 1:0.
В 29-ата минута Евандро стреля силно от далечно разстоянив, но Янко Георгиев се справи, избивайки в корнер. След неговото изпълнение Соу засече с глава, но топката премина над напречната греда.
В 42-ата минута ЦСКА-София можеше да удвои аванса си. Мазику получи в наказателното поле и центрира остро. Янко Георгиев изби, но в краката на ТИаго. Изстрелът отблизо на последния обаче самопожертвувателно отразен от хвърлилия се на шпагат Бандаловски.

В началото на втората част Ботев пропусна да изравни. Вутов изведе отлично отдясно Филипов, който върна към точката за изпълнение дузпа. Там съвсем непокрит бе оставен Александър Тонев, чийто изстрел обаче премина покрай дяната греда.
В 52-та минута „канарчетата“ получиха право да изпълнят фал пред наказателното поле. Неделев нанесе прекрасен удар над стената, който обаче разтресе напречната греда.
240 секунди по-късно ЦСКА-София сложи точка на спора. Соу намери в наказателното поле Тиаго който му върна. Нападателя остана сам срещу вратаря и с прецизен удар покрай него направи 2:0.

В следващите минути Янко Георгиев се намеси решително след хубави изстрели на Кристиян Малинов и Греъм Кери. До края на мача не се случи нищо по-интересно и ЦСКА-София се класира на финала.