В мач с 2 автогола и червен картон: Черно море мина и през ЦСКА 1948 и отново е лидер (ВИДЕО)

Снимка: chernomorepfc.bg/

Черно море победи ЦСКА 1948 в мач от V кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ „моряците“ се наложиха с 3:2. По този начин те оглавиха временното класиране, докато „армейците“ продължават с ужасяващото си представяне и все още нямат победа.
Черно море поведе още в 7-ата минута. Родриго проби отдясно и даде чудесен успореден пас. Леандро Андраде пък засече от движение от границата на вратарското поле за 0:1.
ЦСКА 1948 можеше да изравни в 22-ата минута. След центриране от корнер, топката стигна до Марио Топузов, чийто от наказателното поле обаче мина на сантиметри от лявата греда.
В 33-ата минута Георги Русев се озова на стрелкова позиция в наказателното поле. Шутът му обаче бе безкрайно неточен.
В ответната атака пък Черно море направи огромен пропуск чрез Стефан Велев.
Веднага след това, в 35-ата минута, ЦСКА 1948 изравни. Живко Атанасов върна към Георги Георгиев, който с ужасяващо изпълнение прати топката на границата на наказателното поле в краката на Марио Топузов. Последният с плътен удар прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата за 1:1.
В 43-ата минута Георги Русев стреля изненадващо от малък ъгъл от фал. Георгиев избие току пред голлинията. Топката се насочи на метър пред голлинията към Симеон Петров, но в последния момент защитник на гостите успя да избие.

120 секунди след началото на втората част Черно море стигна до гол. Зе Гомеш бе изведен сам срещу Наумов и без проблеми го преодоля. Първоначално попадението бе отменено заради засада. След консултация с ВАР обаче, се оказа, че нападателят е бил покрит и голът бе признат – 2:1 в полза на „моряците“.

ЦСКА 1948 можеше отново да изравни в 54-ата минута. Георги Русев засече центриране отляво, но Георгиев изби.
В ответната атака пък гостите можеха да сложат точка на спора. След чудесен пас отляво, Зе Гомеш засече на метър пред вратарското поле. Топката обаче премина над напречната греда.
Това все пак се случи в 66-ата минута. Панов изведе отляво Родриго, който пусна остър успореден пас. Георги Ангелов опита да го пресече на шпагат, но вместо това прати топката в собствената си врата за 1:3.

120 секунди след това „червените“ можеха да върнат интригата. След центриране от корнер, играч на домакините засече с глава от границата на вратарското поле. Георги Георгиев обаче с невероятен рефлекс успя да избие с една ръка от голлинията.
Това обаче стана в 72-ата минута. Димитър Илиев даде успореден пас отляво. Виктор Попов опита да го пресече, но за негово нещастие прати топката в собствената си мрежа за 2:3.

В 81-ата минута ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Марио Топузов задържа Даниел Димов, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

loading…

предишна статияВсички резултати в Трета лига – Югоизток и класиранеСледваща статияМиндев: Няма проблем да си тръгна! Това е кошмар – глупост след глупост