Лудогорец прегази Локо (Сф), отмениха им и 2 гола за 2 минути (ВИДЕО)

Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи Локомотив (София) в мач от V кръг на Първа лига. На стадион „Хювефарма Арена“ в Разград домакините се наложиха с категоричното 5:0. Освен това, две попадения на „орлите“ бяха отменени, само в рамките на 120 секунди.
В 13-ата минута Лудогорец стигна до гол. Доминик Янков изведе Десподов отдясно, който напредна и му върна. Янков с пета намери Вандерсон, който с отмерен удар намери долния ляв ъгъл. В ситуацията обаче бе маркирана засада на Десподов, с след преглеждане с ВАР решението бе потвърдено и голът – отменен.
Само 120 секунди по-късно Янков изведе Вандерсон, който отново прати топката в мрежата. И този път обаче попадението бе отменено заради засада.
В 21-ата минута Лудогорец все пак вкара гол, който бе зачетен. Вандерсон получи в наказателното поле от Чибота и с прецизен удар по диагонала намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.
120 секунди след това „орлите“ предрешиха крайния изход. Мавис Чибота нахлу в наказателното поле, преодоля Красимир Милошев и пусна успореден пас. Доминик Янков пък от границата на вратарското поле засече за 2:0.

В 51-ата минута Лудогорец оформи класиката в резултата. Десподов центрира отдясно. Жосуе Са пък засече от въздуха вдясно от точката за изпълнение на дузпа, намирайки горния ляв ъгъл на вратата за 3:0.

8 минути по-късно разградчани увеличиха аванса си. Десподов бе изведен сам срещу вратаря. Националът обаче не постъпи егоистично и пусна вляво от себе си. Там Мавис Чибота без проблеми прати топката в опразнената врата за 4:0.

В 68-ата минута Лудогорец стигна до ново попадение. Каули Соуса получи в наказателното поле, напредна малко и с удар по диагонала от ъгъла на вратарското поле направи 5:0.

В 83-ата минута преднината на Лудогорец можеше да набъбне. Мощен удар на Ротариу обаче срещна напречната греда.

loading…

предишна статияЛудогорец на Захари Сираков гази с 5:0! Всички резултати и голмайстори в Трета лига – Североизток