Локо (Пд) се издъни у дома! Не успя срещу 10 от Етър(ВИДЕО)

Локомотив (Пловдив) се издъни у дома и не успя да победи последния в класирането-  Етър в мач от XIX кръг на родния футболен елит. На „Лаута“ възпитаниците на Александър Тунчев отново не успяха срещу отбор от дъното,след като по-рано през сезона направиха равен у дома и срещу Монтана. А и пропуснаха да зарадват собственика на клуба Христо Крушарски,който днес стана на 64 години.
Локомотив понесе неприятен удар след малко повече от 6 минути игра. Мартин Луков скочи да улови центриране в наказателното поле. След сблъсък с Гаетан Коуку, обаче стражът се приземи, обръщайки глезена си. Това наложи той да бъде заменен от Илко Пиргов.
Пловдивчани можеха да поведат в 24-ата минута. След чудесна комбинация отдясно, топката стигна до Бирсент Карагарен, който намери в наказателното поле Димитър Илиев. Капитанът на „смърфовете“ нанесе хубав удар, който обаче срещна лявата греда.
Това все пак се случи в 42-ата минута. Бирсент Карагарен центрира отдясно, а Георги Минчев засече с глава пред вратарското поле. Христо Иванов бе на път да избие, но се подхлъзна и успя само да докосне топката, която влетя в мрежата му за 1:0.
В даденото продължение Карагарен проби отдясно и от аутлинията върна към Момчил Цветанов. Изстрелът на последния от изгодна позиция обаче премина високо над вратата.

След час игра дойде и най-добрата ситуация за гостите от Велико Търново.Симеон Мечев центрира от ъглов удар и оставеният непокрит бранител Венелин Филипов с глава нацели десния страничен стълб на Пиргов и излезе аут.След още 3 минути Димитър Илиев стреля встрани от вратата от удобна позиция.В 71-ата минута „болярите“ изравниха резултата. Симеон Мечев центрира топката от фаул и намери оставения и бившият смърф Пламен Крачунов отблизо буквално простреля Илко Пиргов.
В 82-ата минута нервите взеха връх. Опитният Здравко Илиев реплиира съдията Димов и получи първо жълт жълт картон,а след това и червен картон. В ситуацията преди това и Кнежевич от Етър бе декориран в жълто.
До края на мача домакините натиснаха ,но така и не стигнаха до трите точки.