Левски не успя да победи адашите от Лом, въпреки помощ с автогол (ВИДЕО)

Левски и Левски (Лом) не излъчиха победител в контролна среща. На помощния терен на „Герена“, съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. Воденият от Емил Велев тим поведе още преди да изтекъл четвърт час игра с попадение на Андон Гущеров. Домакините пък изравниха в края на първото полувреме с автогол на Николай Христов.
След като Левски понатисна в началото на мача, гостите от Лом изненадващо поведоха в 13-ата минута. Цеков центрира отдясно, а Андон Гущеров от воле не остави шанс за реакция на Андреев за 0:1.
В 24-ата минута отборът на Емил Велев дори можеше да удвои аванса си. Цеков отново центрира отдясно. Напълно необезпокояваният Мариян Огнянов засече с глава от точката за изпълнение на дузпа, но над вратата.
В 33-ата минута най-активният футболист на Левски (Лом) – Георги Цеков – се контузи след сблъсък за висока топка с Христофор Хубчев и бе принудително заменен.

Въпреки вялата си игра през това полувреме, „сините“ изравниха в 43-ата минута. Гостите не успяха да изчистят добре центриране в наказателното поле на Симеон Славчев. Здравко Димитров овладя и стреля извън наказателното поле. Топката рикошира в главата на опитващия се да я избие Николай Христов, заблуди вратаря и влетя в мрежата му за 1:1.

Левски започна много по-мобилизирано втората част и в 51-ата минута можеше да стигне до пълен обрат. Патрик-Габриел Галчев стреля по диагонала от ъгъла на наказателното поле. Топката обаче профуча покрай лявата греда.
В 57-ата Здравко Димитров отправи опасен удар към долния десен ъгъл, който обаче бе уловен от вратаря на гостите.
В 62-ата Мартин Петков стреля от границата на границата на наказателното поле, но отново стражът на тима от Лом се справи.
120 секунди по-късно Патрик-Габриел Галчев проби отляво и центрира почти от аутлинията. Билал Бари засече с глава пред вратарското поле, но над напречната греда.
В 68-ата минута Андриан Краев се завърна в игра след дълго отсъствие заради контузия. Той влезе на мястото на Мартин Петков.
В 76-ата минута чудесна акция на Левски завърши с удар по диагонала на Симеон Славчев. Вратарят на гостите обаче се разтегна максимално изби отиващата под гредата топка в корнер. След неговото изпълнение, Александров засече с глава, но играч на тима от Лом изби пред голлинията.
10 минути след това Марин Петков стреля от границата на наказателното поле, но слабо и встрани от вратата.
ЛЕВСКИ: Петър Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Георги Александров, Симеон Славчев, Христофор Хубчев, Ивайло Найденов, Асен Митков, Марин Петков, Здравко Димитров, Мартин Петков, Билал Бари
Резерви: Николай Кръстев, Томислав Папазов, Димитър Андонов, Антоан Стоянов, Андриан Краев
ЛЕВСКИ (ЛОМ): Деян Вълков, Георги Цеков, Раиф Мурадов, Васил Сапунджиев, Лъчезар Георгиев,Николай Христов, Цвети Неделчев, Мариян Огнянов, Даниел Кутев, Андон Гущеров, Ваньо Иванов
Резерви: Иван Ризов, Алекс Георгиев, Никола Петров, Рачо Рачев, Мартин Динов, Кристиян Апостолов, Пиер Пиеров, Гален Ненов, Деян Иванов