Фамозни „смърфове“! Престъпно съдийство лиши Локо от чудото (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локомотив (Пловдив) очаквано отпадна от Тотнъм. В мач от втория квалификационен кръг в Лига Европа, „смърфовете“ отстъпиха с 1:2 на „Лаута“. Финалистът в Шампионската лига през 2019 година обаче брутално подпрян от главния съдия Харм Осмерс. „Железничарите“ поведоха с 1:0, но тогава се намеси германецът, който даде дузпа за англичаните и изгони двама от българите.
Тотнъм можеше да поведе след по-малко от 120 секунди игра. След скоростна контра, Сон излезе на отлична позиция в наказателното поле и стреля по диагонала. Луков обаче успя да избие с крак.
В 11-ата англичаните отново бяха на сантиметри от гола. Стивън Бергвайн получи на границата на наказателното поле и стреля от движение. Топката обаче разтресе напречната греда.
В ответната атака Локомотив създаде първото си добро положение. След няколко бързи подавания, топката попадна у Анте Аралица, чийто далечен удар обаче премина над вратата.
В 27-ата минута Бервайн нахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение с Масоеро. Футболистите и треньорският щаб на гостите поискаха дузпа, каквато обаче не бе отсъдена.
10 минути по-късно, след центриране от корнер, се наложи Луков да избива пред голлинията. Дори обаче и да се бе стигнало до попадение, то щеше да бъде отменено, тъй като в ситуацията бе маркирана засада.
В 42-ата минута Тотнъм създаде нова опасност пред вратата на домакините. Сон проби отдясно и пусна успореден пас. Кейн отигра триково с пета, но Луков спаси.
В края на даденото двуминутно продължение, Локомотив пропусна най-доброто си положение. Димитър Илиев изведе в наказателното поле Бирсент Каргрен. Въпреки че Санчес натисна родния национал той успя да стреля, но над напречната греда.

В началото на втората част привържениците на Локомотив направиха пиро шоу, макар и извън стадиона. Феновете, които гледаха мача на огромна видеостена зад Сектор „В“, запалиха факли, а заря озари небето над „Лаута“.
В 53-ата минута Тотнъм по чудо не поведе. Дейвис проби отляво и пусна успореден пас. Сон засече от границата на вратарското поле, но топката премина над напречната греда.
6 минути след това, след центриране отдясно, топка стигна в наказателното поле до Хари Кейн. Звездата на англичаните стреля, но Луков улови сигурно.
В 70-ата минута лондочани пропуснаха нов шанс. Ло Селсостреля опасно от дъгата пред наказателното поле, но топкат премина
60 секунди по-късно Локомотив поведе! Салинас центрира от корнер, Димитър Илиев отклони с глава на задна греда, където резервата Георги Минчев също с глава засече неспасяемо в мрежата за 1:0.
В 73-ата минута „железничарите“ можеха да удвоят аванса си. Карагарен нанесе мощен удар извън наказателното поле по диагонала, но Лорис се разтегна и изби с една ръка.
В 80-ата минута Тотнъм изравни след точно реализирана дузпа от Хари Кейн. До нея обаче стигна след скандални отсъждания на главния съдия. След центриране в наказателното поле, Мартин Луков боксира, но недостатъчно добре, тъй като Хари Кейн му попречи. Главният съдия обаче замълча и не отсъди нарушение срещу родния страж. Топката пък попадна на главата на футболист на гостите, който насочи към опразнената врата. Диниш Алмейда изби от голлинията с ръка, за което получи заслужен червен картон. При оспорването на съдийското решение и по-скоро заради неотсъдения фал срещу Луков, арбитърът нарочи Бирсент Карагаре, показвайки му втори жълт и съответно червен картон. Така Локомотив трябваше да продължи мача с двама души по-малко от именития си съперник.

120 секунди по-късно, след центриране отдясно, Хари Кейн засече с глава от границата на вратарското поле. Мартин Луков обаче със страхотен рефлекс изби отиващата под гредата му топка.
В 84-ата минута Тотнъм стигна до пълен обрат. Ндомбеле засече от вратарското поле пас отдясно за 2:1.