Етър посече Берое насред Стара Загора и отлепи от дъното (ВИДЕО)

Берое загуби от Етър в мач от XXIII кръг на Първа лига. На стадиона на старозагорци, „болярите“ се наложиха с 2:1. По този начин те отлепиха от последното мястото във временното класиране и вече са 11-и. Тимът на Димитър Димитров – Херо пък пропусна възможността да се изравни с Арда на четвъртата позиция.
В 7-ата минута Мартин Камбуров получи пас зад защитата. Ударът му с шпагат обаче обаче не намери целта. Последваха изстрели на Алиун Фал и Иван Минчев от фал, които обаче бяха спасени от Ганев.
Етър поведе в 31-ата минута. След центриране от корнер, Мариян Иванов отклони с глава към Преслав Боруков. Последният овладя на гърди във вратарското поле и прати безпроблемно топката в мрежата за 0:1.

В 62-ата минута Етър по чудо не удвои аванса си. Мечев стреля от малък ъгъл директно от фал, но Ганев изби пред голлинията. Мезу стигна до топката и вдигна за Крачунов, който с от вратарското поле с глава прати кълбото над напречната греда.
180 секунди по-късно обаче „болярите“ стигнаха до второ попадение. Мечев центрира от фал, Крачунов с глава намери във вратарското поле Боруков, който също с глава не сгреши за 0:2.

Берое можеше да върне интригата в 69-ата минута. Макута нахлу вдясно в наказателното поле и стреля мощно. Топката обаче срещна напречната греда и излезе в аут.
10 минути по-късно домакините все пак върнаха едно попадение. Алиун Фал получи в наказателното поле с гръб към вратата. Много технично се обърна, освобождавайки се от Мариян Иванов и с прецизен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:2.

В 90-ата минута Октавио центрира на ъгъл на вратарското поле. Крум Стоянов засече с глава, но Христо Иванов улови сигурно.