Черно море удари Царско село! Илиан Илиев почти се сби с капитана на „царете“ (ВИДЕО)

Черно море победи Царско село в мач от XXI кръг на Първа лига. На „Тича“ във Варна се наложиха с 1:0. По този начин те се изравниха по точки с шестия в класирането ЦСКА 1948.
В 12-ата минута Илиан Илиев центрира остро отляво в наказателното поле. Иван Бандаловски опита да пресече на шпагат, но вместо това можеше да си вкара автогол. Все пак топката срещна напречната греда, след което бе изчистена.
180 секунди по-късно Димитър Костадинов стреля пред наказателното поле от въздуха. Георгиев обаче улови сигурно.
В 24-ата минута Касми нанесе удар от границата на наказателното поле. Топката рикошира у Бандаловски и заблуди вратаря на Царско село, който със сетни сили успя да плонжира и да избие с една ръка.
Малко по-късно Касми получи травма и бе принудително заменен от Андраде.
В 30-ата минута Димитър Костадинов нахлу в наказателното поле и стреля пред точката за изпълнение на дузпа. Топката рикошира у футболист на домакините, но все пак Георгиев успя да спаси.
В ответната атака Черно море поведе. Родриго центрира отдясно, Васил Панайотов засече от въздуха, но Пласид изби. При добавката обаче Стефан Велев прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.
В 42-aта минута „моряците“ можеха да удвоят аванса си. Родриго проби отдясно и пусна успореден пас. Зе Гомеш засече технично с пета, но Пласид изпи току пред голлинията.
В едноминутното продължение домакините имаха нов чудесен шанс. След центриране от фал, Зе Гомеш засече с глава, но отново стражът на Царско село изби от голлинията.

Докато отборите се прибираха към съблекалните, на терена се разрази изключително грозна гледка. Старши треньорът на Черно море – Илиан Илиев – и капитанът на Царско село – Реян Даскалов – влязоха в конфронтация. Двамата дори се посбутаха, като се наложи намесата главния съдия и хора от двата отбора, за да охладят страстите.
През втората част не се случи абсолютно нищо интересно. Така резултатът остана непроменен и Черно море се поздрави с победата.