Унгария спъна Франция пред 60 хиляди (ВИДЕО)

Снимка: uefa.com

Унгария и Франция не излъчиха победител в мач от група „F“ на ЕВРО 2020. Пред около 60 000 зрители на стадион „Ференц Пушкаш“, съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. Така „петлите“ събраха актив от 4 точки, докато за унгарците спечелената точка бе първа. Другите два отбора в групата – Португалия и Германия – имат съответно 3 и 0 точки, като в 19 ч. предстои да се изправят един срещу друг.
В 14-ата минута Франция можеше да поведе. Бензема стреля от дистанция, но Гулачи изби. Гризман пък не успя да намери очертанията на вратата при добавката, но той бе и в засада.
180 секунди по-късно Дин центрира отляво. Мбапе засече хубаво с глава, но топката премина на сантиметри от лявата греда.
В 31-ата минута „петлите“ направиха нов огромен пропуск. Мбапе получи в наказателното, овладя и върна на точката за изпълнение на дузпа. Там напълно необезпокояваният Гризман засече от движение, но и в тази ситуация топката премина на сантиметри от левия страничен стълб.
В втората минута на продължението Унгария шокира своите гости, още с първото си сериозно положение в мача. След великолепно проведена атака, Атила Фиола излезе сам срещу вратаря и прати топката в долния десен за 1:0.
В 59-ата минута Франция можеше да изравни. Дембеле залъга футболист на домакините на границата на наказателното поле и стреля мощно. Топката обаче срещна лявата греда и излезе в аут.
Това все пак се случи в 7 минути по-късно. Двама защитници на Унгария не успяха да изчистят изритана от Лорис топка. Мбапе овладя в наказателното поле и пусна успореден пас. Орбан опита да пресече на границата на вратарското поле, но вместо това заложи кълбото на Гризман, който от подобно разстояние нямаше как да сгреши и опъна мрежата за 1:1.
В 82-ата минута Франция можеше да стигне до пълен обрат, след като Мбапе бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче отразен от Гулачи.