Ботев (Вр) не се даде и на Ботев (Пд), продължава без загуба (ВИДЕО)

Снимка: Ботев (Пд)

Ботев (Враца) и Ботев (Пловдив) не излъчиха победител в мач от IV кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица, съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. Така възпитаниците на Даниел Моралес продължават да са без загуба в първенството и заемат второ място във временното класиране.
След по-малко 120 секунди игра Маркиньос се озова на стрелкова позиция. Ударът му обаче бе слаб и Костов улови без проблеми.
В 31-ата минута Маринов се освободи от Янсон, влезе в наказателното поле и шутира в долния ляв ъгъл. Аргилашки обаче показа класа, след като плонжира и предотврати гол.
Ботев (Пд) поведе в 44-ата минута. Николай Минков центрира в наказателното поле, Кевин Янсон отклони с глава. Атанас Илиев овладя с гръб към вратата, завъртя се леко и с изключително прецизен удар покрай съперника на гърба си намери горния десен ъгъл на вратата за 0:1.

Ботев (Вр) изравни в 54-ата минута. Костадин Ничев получи в наказателното поле, освободи се майсторски от Работов и с мощен удар по диагонала не остави шансове на Аргилашки за 1:1. Голмайсторът не се зарадва на попадението си, демонстрирайки уважение към бившия си клуб.

5 минути по-късно врачани можеха да осъществят пълен обрат. Маринов нахлу вдясно в наказателното поле и стреля от неособено голям ъгъл. Това позволи на Аргилашки да избие в корнер.
В 70-ата минута Току нанесе хубав удар от дъгата пред наказателното поле, но покрай лявата греда.
В 87-ата минута Тодор Неделев можеше да вкара ювелирен гол от сериозна дистанция. Топката обаче премина малко над напречната греда.