ЦСКА-София приключи лагера в Турция с класика срещу Септември! Младок се развихри (ВИДЕО)

Снимка: cska.bg
ЦСКА-София приключи лагера си в Турция с класика. В контролна среща, „червените“ се наложиха с 3:0 над Септември (Симитли). С две попадения за успеха се отличи талантът Мартин Смоленски.
Чак в 16-ата минута ЦСКА-София стигна до нещо по-опасно пред съперниковата врата. Ударът с глава на Юнус Санкаре срещна напречната греда. В ситуацията обаче, дори да се бе стигнало до гол, той щеше да бъде отменен заради маркирана засада на гамбиеца.
В 37-ата минута Даниел Гогов центрира в наказателното поле. Иво Михайлов засече с глава, но неточно.
120 секунди по-късно ЦСКА-София поведе. Брадли Мазику опита удар, който обаче се получи като пас към Юнус Санкаре. Последният от границата на вратарското поле прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.
Малко по-късно Али Соу стреля от дистанция, без да успее да затрудни Филип Димитров. Същото се случи и с удар на Тиаго.

120 секунди след началото на втората част, Септември можеше да изравни. Ударът от дистанция на Кирил Грозданов обаче премина над напречната греда.
В 53-ата минута Пеняранда и Мазику комбинираха добре в наказателното поле на Септември. Ударът отблизо на последния обаче не намери очертанията на вратата.
В 61-ата минута Кери центрира от корнер. Живков засече с глава, но вратарят на Септември изби.
В 66-ата минута ЦСКА-София удвои аванса си. Точен за 2:0 бе Мартин Смоленски, който се разписа с прецизен удар по земя.
В 82-ата минута ЦСКА-София можеше на два пъти да оформи класиката в резултата. Ахмед Ахмедов се озова на чиста позиция. Ударът му от ъгъла на вратарското поле обаче бе докоснат от стража на Септември и топката излезе в корнер. След неговото изпълнение, Кери центрира чудесно, Гълъбов засече от границата на вратарското поле, но високо над напречната греда.
120 секунди по-късно „червените“ все пак стигнаха до трето попадение. Ахмедов влезе в наказателното поле и пусна в близост до себе си към непокрития Мартин Смоленски. Последният стреля от движение, намирайки долния десен ъгъл на вратата за 3:0.
ЦСКА-СОФИЯ: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес, 20. Тиаго Родригес, 13. Юнус Санкаре, 22. Али Соу, 30. Георги Йомов
Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 5. Александър Бучков, 9. Адалберто Пеняранда, 8. Греъм Кери, 10. Радослав Живков, 17. Тонислав Йорданов, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов
Септември (Симитли): 13. Филип Димитров, 28. Крум Николов, 3. Илия Мунин, 4. Борислав Вакадинов, 27. Слави Косов, 14. Здравко Карадачки, 11. Китан Василев, 8. Тодор Траянов, 20. Емил Петров, 88. Даниел Гогов, 9. Иво Михайлов