Левски се развихри! „Сините“ попиляха ЦСКА 1948 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снимка: ЦСКА 1948
Левски постигна втора поредна победа на „Герена“ и общо трета поредна в първенството. „Сините“ се наложиха с категоричното 3:0 над ЦСКА 1948. Освен с резултата, възпитаниците на Георги Тодоров дадоха сериозен повод за оптимизъм на феновете си и с играта. Освен това, със спечелените 3 точки те събраха актив от 10 и излязоха на четвърто място във временното класиране.
Първата възможност в мача бе след само 180 секунди игра. Стайн Спиерингс стреля пред наказателното поле, но Наумов улови сигурно.
След още толкова обаче Левски поведе. Паулиньо проби отляво и центрира остро. Никой не успя да играе с топката, която изненада Наумов и срещна лявата му греда. При добавката обаче Насиру Мохамед бе безкомпромисен отблизо за 1:0.

Между 20-ата и 23-ата минута ЦСКА 1948 отправи първите си два удара по посока вратата на Михайлов. И двата обаче бяха неточни.
В 35-ата минута ЦСКА 1948 пропусна отлична възможност да изравни. След центриране отдясно, Галин Иванов бе забравен на задна греда. Той си спря топка и стреля от отлична позиция, но слабо и Михайлов улови без проблеми.

В 51-ата минута Левски можеше да удвои аванса си. Борислав Цонев изпълни отлично фал, насочвайки топката към горния десен ъгъл на вратата. Наумов обаче с блестящ рефлекс успя да избие в корнер.
Това все пак се случи 5 минути по-късно. Насиру Мохамед намери в наказателното поле Стай Спиеринг, който от своя страна пусна пред дъгата на наказателното поле към Борислав Цонев. Последният с мощна тупалка от движение прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата за 2:0.
В 61-ата минута Радослав Цонев стреля силно от фал. Наумов обаче плонжира и изби в корнер.
120 секунди по-късно „сините“ оформиха класиката в резултата. Симеон Петров фаулира в наказателното поле Борислав Цонев и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Борислав Цонев бе безапелационен за 3:0.
В 69-ата минута Паулиньо получи прекрасно диагонално подаване в наказателното поле. Бразилецът обаче стреля слабо и Наумов нямаше проблеми да улови.
120 секунди по-късно Васил Шопов отправи страховито воле извън наказателното поле. Топката обаче профуча покрай дясната греда на Николай Михайлов.
В 74-ата минута пък изстрел на Мохамед премина покрай дяснат греда.
В ответната атака Галин Иванов пусна успореден на голлинията пас, Андон Гущеров засече пред вратарското поле, но Николоай Михайлов с чудесен рефлекс спаси. При добавката, на метър пред голлинията, Мартин Камбуров бе на път да вкара поредния си гол на Левски, но стражът на „сините“ се хвърли и изби от крака му.
В 78-ата минута, след центриране от корнер, топката стигна до Галин Иванов. Бившият футболист на „сините“ стреля от 7-8 метра, фронтално срещу вратаря, но покрай лявата греда.
240 секунди по-късно ЦСКА 1948 по чудо не стигна до почетно попадение. След центриране от корнер, Симеон Петров остана непокрит пред вратарското поле и засече с глава. Топката обаче срещна дясната греда, след което бе изчистена.
В 85-ата минута Сашо Александров центрира в наказателното поле, Андон Гущеров засече с глава, но право в Михайлов.