Драма в Созопол! „Небесносините“ биха в 90-ата минута, Спортист в фамозен гол (ВИДЕО)

Созопол победи драмтично Спортист (Своге) в мач от ХХХ кръг на Втора лига. На стадион „Арена Созопол“, възпитаниците на Маргарит Димов се наложиха с 2:1, като попадението на успеха падна в 90-ата минута.
Созопол можеше да поведе още в 5-ата минута. Цветомир Тодоров стреля от неголям ъгъл със задна ножица, но топката премина покрай лявата греда.
180 секунди по-късно „небесносините“ все пак стигнаха до попадение. Валентин Йосков фаулира в наказателното поле Петър Кюмюрджиев. Въпреки протестите на гостите, главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Диян Молдованов бе безупречен за 1:0.
В 17-ата Деян Христов стреля много добре от фал от границата на наказателното поле. Росен Андонов обаче с чудесен рефлекс успя да избие в корнер.
6 минути след това домакините можеха да удвоят аванса си. След центриране отляво, Борис Тютюков отблизо засече с глава. Стефано Кунчев обаче инстинктивно разпери ръце и с дясната си успя да избие.
В 35-ата минута морският тим пропусна нова прекрасна възможност. Ариф Ферадов бе изведен сам срещу Стефано Кунчев, който го посрещна на границата на наказателното поле. Футболистът на Созопол прехвърли вратаря, но топката премина до дясната греда.

През втората част съперниците се вкопчиха в здрава битка в средата на терена, без да успеят да създадат никакви опасности пред двете врати, почти до края на мача. В началото на частта гостите претендираха за нарушение на Диян Молдованов в собственото му наказателно поле, но главният съдия не отсъди дузпа. По-късно пък Иван Колев се отскубна сам срещу вратаря, но Желязков отсъди спорен фал срещу Борислав Стойчев.
Така се стигна до 83-ата минута, когато Спортист изравни с фамозно попадение. Футболист на домакините изчисти центриране в наказателното поле. Стивън Славков обаче посрещна от над 30 метра топката от воле, забивайки я в горния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

Созопол стигна до победата в 90-ата минута. Топката стигна пред вратарското поле до Венцислав Гюзелев, който с удар по земя я прати в мрежата за 2:1.