Ботев (Вр) взе дербито на Северозапад и запази поста на Тони Здравков (ВИДЕО)

Ботев (Враца) победи като гост Монтана в последната среща от ХХ кръг на родната ни Първа Лига. Дербито на Северозапада бе от много голямо значение и за двата отбора в борбата за оцеляване, което в крайна сметка бе спечелено от врачани с 1:0. По този начин най-вероятно и старши треньорът на тима – Антони Здравков – ще запази поста си, което преди днешния мач бе под сериозна въпросителна заради осемте поредни загуби в първенството. Освен това Ботев (Враца) се отскубна от последното място в класирането, стигайки до 11-а позиция, измествайки от там съименниците си от Пловдив.
Още в 5-ата минута Тони Тасев центрира остро от ъглов удар на далечната греда, Красимир Костов се размина, но Илия Миланов изчисти от голлинията. Веднага последва бърза контраатака за гостите , Петър Атанасов стреля остро, но встрани от вратата.
След половин час игра капитанът на Монтана Иван Михов от центрира меко успоредно на голлинията, но Янко Ангелов и Минков също се разминаха с топката.
След още пет минути Николай Минков финтира на тъча Илия Миланов и стреля фалцово от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от вратата.
В 40-тата минута отново се откри шанс пред Николай Минков. Той стреля много силно от воле, при една отбита топка, но Костов с блестящ рефлекс отрази. Това бе и най-красивата ситуация за първото полувреме.

Ботев (Враца) поведе в 50-ата минута. Чавдар Ивайлов изпълни по чудесен начин пряк свободен удар, правейки безпомощен Благой Макенджиев за 0:1.

В 86-ата минута Ботев можеше да си подпечата победата. Даниел Генов пусна успореден пас. Сантиметри обаче не достигнаха на Златински да засече в празната врата.