Берое потегли с фалстарт срещу тим от Втора лига (ВИДЕО)

Берое и Янтра (Габрово) не излъчиха победител в контролна среща. На тренировъчния терен над стадион „, съперниците завършиха наравно – 1:1.
Двата тима започнаха равностойно мача, като си създадоха по едно положение и пред двете врати в първите десетина минути. В 11-ата Кукула можеше да отбележи с глава след центриране от корнер, но мерникът му се оказа неточен.
След почивката за вода, която дойде в 15-ата минута, Берое натисна габровци, но защитата на Янтра се справяше. В 27-ата минута разбъркване след корнер доведе до това топката да стигне до Кукула, който стреля от близка дистанция, но Петър Иванов спаси.
В 39-ата минута добро двойно взаимодействие между Лебон и Кукула доведе до откриване на резултата. Френският нападател подаде към Кукула, който успя да му върне с пета и да го изведе сам срещу вратаря на Янтра. Лебон не пропусна от чиста позиция и откри за 1:0.
Второто полувреме започна с пряк свободен удар за “заралии”, който обаче не доведе до нищо опасно пред вратата на Янтра. В следващите 15 минути не се създадоха положения, като такова дойде в 63-ата минута, когато габровци получиха правото да изпълнят фаул от границата на наказателното поле. Владимир Мичев застана зад топката и отправи хубав изстрел, който премина под стената и попадна право във вратата на Берое – 1:1.
В 68-ата минута Камбуров стреля добре от границата на пеналтерията, но влезлият като резерва Цинцарски спаси. 10 минути по-късно отново опитният нападател имаше възможност да вкара за своя тим, но ударът му с глава се оказа неточен.
Берое: Генадий Ганев, Джуниет Али, Александър Цветков, Георги Динков, Ефе Али, Христо Митев, Божидар Пенчев, Тони Николов, Кийлън Лебон, Кукула, Серкан Юсеин
Янтра: 23. Петър Иванов, 17. Венци Славов, 2. Симеоне Игнатов, 13. Рафаил Пърликов, 4. Симеон Чатов, 18. Ерик Почански, 6. Петър Казаков, 10. Ивайло Иванов, 22. Димитър Иванов, 11. Искрен Писаров, 9. Иван Петков