Вердер Бремен пречупи ЦСКА-София в края (ВИДЕО)

ЦСКА-София загуби от Вердер Бремен в контрола среща. На стадиона в Цел ам Цилер „армейците“ отстъпиха с 0:1. За германците като титуляр започна Илия Груев.
В 11-ата минута, след центриране от корнер, Юрген Матей засече с глава на границата на вратарското. Топката обаче премина високо над вратата.
240 секунди по-късно Кери центрира отляво от фал. Отново Матей засече с глава, но този път покрай лявата греда.
Германците отговориха с директен удар от фал, преминал встрани от вратата.
В 38-ата минута Кери стреля опасно от ъгъл на наказателното поле, но покрай лявата греда.
Вердер можеше да поведе 5 минути по-късно. ЦСКА-София сгреши при изнасянето, Нанкиши влезе в наказателното поле и нанесе удар по диагонала. Топката обаче „облиза“ лявата греда.
В последната секунда на полувремето Чатакович шутира извън наказателното поле, но право в ръцете на Капино.

В 52-ата минута двубоят бе прекъснат за кратко, тъй като феновете на ЦСКА-София пуснаха цветни димки, които намалиха видимостта на терена.
180 секунди след това Вердер пропусна най-чистото положение в мача. Сержент бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе отразен от Бусато.
В 59-ата минута Мбом влезе грубо в десния крак на Чакатакович, за което получи червен картон. Германците обаче останаха с 11 души на терена.
В 70-ата минута Максимилиан Егенщайн стреля извън наказателното поле силно по диагонала. Топката обаче премина покрай дясната греда.
Само 3 минути по-късно ЦСКА-София бе много близо до гол. Йоан Баи нанесе хубав удар по диагонала, който обаче срещна напречната греда.
Вердер поведе в 82-ата минута. След центриране от корнер, Йоханес Егенщайн засече с глава от границата на вратарското поле за 1:0.

Минутка по-късно ЦСКА-София можеше да изравни. Баи засече отблизо центриране отдясно, но стражът на Вердер спаси.
В 87-ата минута Гълъбов засече с глава центриране от фал, но право във вратаря.
ЦСКА-СОФИЯ: 25. Густаво Бусато, 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес, 4. Яник Уайлдшът, 11. Хамза Чатакович, 8. Греъм Кери, 5. Федерико Варела, 17. Бисмарк Чарлс
ВЕРДЕР: Капино, Мьовалд, Фюлкруг, Нанкиши, Шмид, Топрак, Парк, Баджие, Груев, Грос, Мбом
Резерви: Цетерер, Дос Сантос, Страуди, Осако, Велкович, Агу, Сержент, Рап, Шмит, Й. Егещайн, Маи, М. Егенщайн, Волтмейд