Левски обнадежди с победа над Царско село! Боби Цонев с ударно завръщане (ВИДЕО)

Левски победи Царско село в мач от група „А“ на втората осмица на Първа лига. На стадиона на „царете“, „сините“ се наложиха с 2:0. Ударно завръщане на терена направи Борислав Цонев, който влезе в края на мача, но успя да се разпише.
В 4-ата минута Мартин Петков получи от Патрик-Габриел Галчев в наказателното поле и стреля без забавяне. Пласид обаче със страхотен рефлекс успя да избие.
5 минути по-късно Левски поведе. Здравко Димитров намери на ъгъла на вратарското поле Марин Петков, който с прецизен удар по диагонала намери долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.
В 16-ата минута удар от границата на наказателното поле на Димитър Костадинов премина покрай дясната греда.
В 25-ата минута Царско село по чудо не изравни. След късо разиграване от корнер и центриране, Лъчезар Балтанов засече от границата на вратарското поле, но над напречната греда.
В 36-ата минута Левски пропусна отлична възможност да удвои аванса си. Здравко Димитров изведе Мартин Петков са срещу вратаря. Последният опита технично да копне над Пласид, който обаче успя да спаси.
Домакините отговориха моментално. Мощен изстрел на Даскалов от дистанция обаче премина на сантиметри над напречната греда.

В самото начало на втората част Патрик-Габриел Галчев намери в наказателното поле Краев. Последният премина между двама от домакините, но ударът му бе отразен от Пласид.
В 52-ата домакините можеха да изравнят. Емануил Манев стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче премина малко над лявата сглобка на вратата.
След час игра домакините направиха фрапантен пропуск. Емануил Манев центрира отдясно на задна греда, където двама футболисти в червени екипи бяха оставени напълно необезпокоявани. Димитър Костадинов засече с глава на 3-4 метра пред голлинията, но покрай дясната греда.
В 72-ата минута, след кратко разбъркване в наказателното поле на Левски, Панайотис Лука стреля от непосредствена близост, но Микулич показа класа и изби в корнер. В ситуацията пък домакините имаха претенции за игра с ръка на Монсалве, преди топката да стигне до Лука. Главният съдия обаче не отсъди дузпа.
6 минути по-късно, след центриране от фал, Мартин Петков стреля пред вратарското поле. Пласид обаче се намеси решително, спасявайки току пред голлинията.
В 81-ата минута се случи и едно дългоочаквано от синята част на България събитие. В игра след тежка травма се завърна Борислав Цонев. Той влезе на мястото на голмайстора Марин Петков.
5 минути след това Карим Роси получи на точката за изпълнение на дузпа. Ударът му обаче премина над вратата.
В 88-ата минута Левски си подпечата победата. Мартин Петков изведе Борислав Цонев сам срещу вратаря. Полузащитникът с малко късмет преодоля Пласид и на празна врата не сгреши за 0:2.